mlib Juhised ja nõuanded · Saare matusebüroo

Juhised ja nõuanded

 

Mõned nõuanded

1. Esmalt tuleb surm fikseerida. Tööajal kutsuge selleks toiminguks perearst, väljaspool tööaega kiirabi, kes tuvastab surma. Kui surm saabub haiglas väljastab meditsiinilise surmateatise raviarst, lahangu korral lahanguarst. Kui surm saabub kodus väljastab meditsiinilise surmateatise perearst või suunab lahkunu vajadusel lahangule. Kui lahkunu on kodus, helistage telefonidel 45 39 443 või 53 435 301 (surnu transport 24 h).
2. Lahkunu viiakse spetsiaalselt kohandatud transpordiga morgi, kus tagatakse nõuetekohane säilitamine ja hooldus (pesemine, raseerimine, vajadusel grimmeerimine, riietamine jms.).
3. Meditsiinilise surmateatise alusel väljastab Perekonnaseisuamet või lahkunu elukohajärgne vallavalitsus riikliku surmatõendi. Surmatõendit on vaja esitada kui soovitakse tellida tuhastamist, samuti tuleb surmatõend esitada kalmistul matmispaiga ülevaatamisel.

Soovitav oleks enne matusebüroosse pöördumist lähedastega läbi arutada ja kokku leppida põhilised matusetalitusega seotud küsimused. Kas soovitakse traditsioonilist -või urnimatust? Kas matusetalitus tuleb ilmalik või kristlik? Kas ja millist transporti te vajate? Koos meie töötajaga saate just sellise matuse, mis vastab teie soovidele ja võimalustele. Info ja nõustamise saamiseks helistage telefonidel 45 39 443, 53 435 301 (24 h). Omame suuri kogemusi esinduslike matuste korraldamiseks, samas leiame alati võimaluse korraldada väheste vahenditega väärikas ärasaatmine lahkunule.